skip to Main Content
KalGUARD ve Su Yumuşatıcılar
Tüm Sistemin Korunması

İçme suyu tedariğinde izin verilen sodyum miktarı konusunda katı sınırlamalar olduğundan, geleneksel bir su yumuşatıcı kullanıyorsanız, yasa gereği, yumuşatıcıdan geçmeyen ve şebeke suyu akan en az bir musluk bulundurmalısınız.

WRAS onaylı KalGUARD, lokasyona ait tüm su ısıtma sistemlerinde, musluklarda ve duşlarda kireç oluşumunu önler ve Değer Mühendisliği yaratmanın yanı sıra, kahve, çamaşır, bulaşık, kurutucu, buz makineleri gibi üniteleri, mutfak ve yiyecek servis ekipmanlarının kirece bağlı hasarlarını da önler.

Yatırım Getirisi

Geleneksel bir yumuşatıcıdan farklı olarak, KalGUARD tuz gerektirmez ve potansiyel olarak pahalı olan ısıtma, soğutma ve gıda hizmetleri ekipmanları dahil olmak üzere tüm su sisteminizi korur ve 12 ay gibi kısa bir sürede yatırım geri dönüşü sağlar.

Su, ısıtma, elektrik faturaları ve bakım gereksiniminin azalmasından dolayı kullanıcıları en üst düzeyde tasarruf eder.

tuz-yok
Farklı Teknolojiler

KalGUARD’ı geleneksel bir yumuşatıcı ile karşılaştırırken, temelde farklı teknolojiler kullandıklarını akılda tutmak gereklidir.

Yumuşatıcılar suyu, kalsiyum ve diğer sertlik yapıcı mineraller ile tuz iyonlarını yer değiştirerek yumuşatırlar.

Buna karşın KalGUARD, bu sert mineralleri suda bırakır ve onları kireç oluşturamayacak biçimde yüzeylere kolayca yapışmayan bir forma dönüştürür.

İçme Suyu

Yumuşatıcılar, sodyum ile sudaki kalsiyumu (sert su ve kireçten sorumlu eleman) değiştirerek çalışırlar. Bu, suyu içilemez hale getirir ve yiyecek hazırlama ve yemek yapmak için kullanılamaz.

Bunun aksine KalGUARD, suya çok az miktarda çinko ekler ve bu durum, içme veya yemek hazırlamada kullanılması konusunda hiçbir yan etkiye sahip değildir.

Özellikle bir restoran veya otelde koşullandırılmış su gerektiğinde yumuşatıcıya göre büyük bir avantajdır.

“LSI” Bağımlısı Değil

KalGUARD, su kimyasına ve pozitif bir Langelier Doygunluk İndeksine (LSI) sahip olan ortam sıcaklığına dayanmamaktadır. Bu nedenle herhangi bir ilave üniteye veya ek su analizine ve üretici ile tasarımcı arasında bağlantıya ihtiyaç yoktur.

Bir not olarak, KalGUARD sadece boru boyutuna göre değil, talep üzerine tasarlanabilir.

Atık Su Yok

KalGUARD’ın bir başka avantajı, herhangi bir su israf etmemesi veya bir drenaj gerektirmemesidir.

Geleneksel yumuşatıcılar reçine rejenerasyon döngüleri sırasında depolanmış kalsiyumu temizler ve bu da bir tahliyeye gönderilmesi gereken belirli miktarda atık su üretir.

Bu sadece KalGUARD’ı daha uygun maliyetli bir teklif haline getirmekle kalmaz (özellikle su sağlayıcınızdan su temin ediyorsanız ‘’İSKİ – BUSKİ vs.’’), aynı zamanda sistemin bir tahliye yakınına yerleştirilmesine gerek olmadığı için montajı da kolaylaştırır.

Kalitemizi Onaylayan Kuruluşlar